Hakkımızda

Psikolog Ceylan Oğuzcan

A.Ceylan Oğuzcan

Uzman Psikolojik Danışman

Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 2003 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında aynı bölüm ve üniversiteden uzmanlık derecesini almıştır. Yüksek lisans tezini “Otistik Bozukluğa Sahip Çocuğu Olan Annelerin Deneyimleri ve Gereksinimleri” üzerine yapmıştır.

2002-2005 yılları arasında Dodo Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık merkezinde psikolojik danışman olarak çalışmıştır. 2003-2005 yılları arasında yarı-zamanlı olarak Otistik Çocuklarla Yaşam Derneği’nde özel eğitimci olarak çalışmıştır. Ayrıca bir yıl süreyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Bölümü’nde gönüllü psikolojik danışman olarak çalışmıştır.

2005-2017 yılları arasında Özel Çocuk Uygulama ve Danışmanlık Merkezi’nde uzman psikolojik danışman olarak, çocuklarla hem bireysel hem de grup çalışmalarını yürütmüştür.

Ailelere ve eğitimcilere yönelik çeşitli konularda eğitim ve seminerler vermektedir. Birçok dergi ve internet sitesinde yazıları yayımlanmaktadır.

Haziran 2017’den itibaren de kurucusu olduğu Minima Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir. 0-12 yaş arası çocuklarla ve aileleriyle eğitim ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir. Çalışma alanlarından bazıları;
* Davranışsal, duygusal, akademik ve sosyal gelişim sorunları yaşayan çocuklar
* Otizm, Asperger Sendromu vb. nörogelişimsel bozukluklar
* Kromozomal bozukluklar (Down Sendromu, Williams Sendromu vb.)
* Öğrenme Sorunları
* Üstün yetenekli çocuklar
* Ailelere yönelik eğitim ve danışmanlık